Black VIVIEN-CHD-32IN-BK-CR from the VIVIEN Collection
  • Measures: 27" H x 32" L x 16" W
  • Canopy Dimensions: 12"x2.5"x7.5"
  • Bulb Included: Yes
  • Number of Bulbs: 1
  • Type of Bulb: LED Integrated
  • Color Temperature: 3000K
  • Product Material: steel, acrylic
  • Glass: Rectangular Crystalic Acrylic
In stock
Only 11 left
Brand
Eurofase
SKU
Finish: Black
Description / Black VIVIEN-CHD-32IN-BK-CR from the VIVIEN Collection
More Information
UPC 773546369084
Brand Eurofase
Weight 44.080000
Energy Star Rated No
Lead Wire Length 25
Hanging Rods Included 1x3", 1x6", 1x12", 2x18"
ADA Compliant No
Bulb Socket Integrated
Backplate/Canopy Dimensions 12.00"x2.5"x7.5"